Podróże

Tatry: Morskie oko

INTAGRAM MORSKIE OKO2 (1 of 1)

Jako dzieciak z rodziną i znajomymi chodziliśmy po górach. Niestety różne zbiegi okoliczności sprawiły, że na jakiś czas musiałam odstawić piesze wycieczki, potem zaś znowu nie mogłam znaleźć na to czasu. Przez całe wakacje planowałam wyjechać w góry, ale one tak szybko zleciały… że dopiero wczoraj zdecydowaliśmy wreszcie to małe marzenie spełnić i jako, że ani ja ani mój chłopak nad Morskim Okiem nie byliśmy wybór padł właśnie na to miejsce.

Nie jest to „typowa” wycieczka w góry. Trasa liczy zaledwie 8 km i jest asfaltową, krętą drogą. Oczywiście jeśli nie jesteście gotowi na taką wycieczkę możecie przejechać się dorożką – na parkingu z którego wyruszacie zawsze stoi baca i zaprasza (koszt takiego przejazdu poza sezonem to ok.50 zł za osobę niestety nie wiem czy w obie strony). Należy jeszcze wziąć pod uwagę koszty parkingu, dla samochodu osobowego wynoszą one 20 zł oraz opłaty za wejście – 5 zł bilet normalny, 2,5 zł ulgowy.

Droga którą musicie przebyć nie wzbudza ogromnego zachwytu. Co jakiś czas oczywiście stoją ławeczki i stoły przy których możecie odpocząć. W sezonie także działają knajpki i restauracje – w których możecie zjeść fast-foody, lody czy porządny obiad. Oczywiście są też co jakiś czas toalety, przystosowane do dużej ilości turystów.

Miejsce do którego dochodzimy zapiera dech w piersiach. Jesienią góry pokryte są już śniegiem i przez całą drogę podziwiałam jak prześlicznie wyglądają ośnieżone szczyty – nie wyobrażałam sobie jednak jak pięknie będzie wyglądało Morskie Oko.

Kiedy doszliśmy na miejsce zobaczyliśmy taki oto widok:

INTAGRAM MORSKIE OKO2 (1 of 1)

Jezioro przepięknie odbija góry, aż nie widać gdzie się kończą. Jest to największe jezioro w Tatrach u stóp Mięguszowieckich szczytów.

Polecam wam jechać w to miejsce poza sezonem. Ludzi jest mało, na parkingu nie jest tłoczno no i oczywiście spokojnie można zejść nad jezioro nie tłocząc się między ludźmi – podejrzewam, że w sezonie musi tam być niezłe oblężenie. Jeśli chodzi o temperaturę jesienią to spada ona tak mniej więcej o 4 stopnie (na miejscu w porównaniu do tej na parkingu), ale przez całą drogę naprawdę jest pięknie. No i jestem pewna, że góry zdecydowanie lepiej wyglądają ośnieżone niż w środku lata 🙂

INTAGRAM MORSKIE OKO3 (1 of 1)

INTAGRAM MORSKIE OKO (1 of 1)

MORSKIE OKO4 (1 of 1)

MORSKIE OKO5 (1 of 1)


MORSKIE OKO6 (1 of 1)

MORSKIE OKO7 (1 of 1)

MORSKIE OKO8 (1 of 1)

Related Posts

No Comments

Dodaj komentarz

Close