Stylizacje

#citygirl

23 (1 of 1)

Od zawsze kochałam miasto. Jego ruch, hałas, biegnących ludzi – jest w nim coś co napędza Cię do ciągłego działania. Ciągły rytm pcha cię dalej. Najbardziej pragnęłam miasta, kiedy jeszcze mieszkałam w mojej wsi pod Krakowem, przecież to takie inne od szerokich ulic miasta. Dzisiaj kiedy mieszkam w centrum już trzy lata moja fascynacja miastem nadal nie minęła – ale weekend w domu, w ogrodzie razem z mamą i owczarkiem pozwala mi odpocząć. Kiedy mogę ściągnąć buty i boso biegać po domu i dookoła niego, kiedy mama zmusza mnie do pracy w ogrodzie. A potem to wszystko rozrasta się i kwitnie. To nie tak, że u mnie na wsi jest spokój, moja duża rodzina nie pozwala na nudę – najmilej jest w wakacje, kiedy przyjeżdża rodzina z zagranicy, i każdego ranka kiedy jeszcze śpię słyszę za swoim oknem szuranie nóg o kamień – bo dzieciaki idą do cioci, mieszkającej kolejny dom dalej.  W nocy nie słychać rozmów, tramwajów – za to w oddali słychać cowieczorną pieśń graną przez położony kilka kilometrów dalej kościół. Na wsi najlepiej słychać deszcz – jego krople mocno uderzają okna – tutaj w mieście nie słychać go już tak wyraźnie. Tylko tutaj możesz pozwolić sobie na głęboki oddech, odprężenie, nic nie zasłania ci niebieskiego nieba, najlepiej słychać szum liści, śpiew ptaków i śmiech dzieci.

Nadal uwielbiam miasto, i marzę o kolejnej wizycie w Wiedniu który jest chyba moim wymarzonym miejscem do życia. Miasto to ma dla mnie wyjątkową infrastrukturę w którą wpisane są przepiękne ogrody.  Rzeźby, sklepy, gmachy, strzeliste wieże kościołów, fontanny – a nocne oświetlenie potrafi mnie oczarować. Chyba najlepiej połączyć te dwie rzeczy, móc żyć w mieście a odpoczynek spędzać na wsi. Złoty środek jest po środku, choć ciężko balansować tak między dwoma skrajnymi miejscami.

15 (1 of 1)13 (1 of 1)12 (1 of 1)10 (1 of 1)6a (1 of 1)8 (1 of 1)6 (1 of 1)5 (1 of 1)29 (1 of 1)17 (1 of 1)16 (1 of 1)24 (1 of 1)21 (1 of 1)18 (1 of 1)14 (1 of 1)19 (1 of 1)4 (1 of 1)3 (1 of 1)2 (1 of 1)

biżuteria, torebka, kapelusz H&M | sukienka Bershka | szpilki stylowebuty.pl

Related Posts

2 Comments

 • Reply
  Dominika
  17 maja 2016 at 08:19

  Zjawiskowa stylizacja. Zdecydowanie w moim stylu 🙂

 • Reply
  Ev
  17 maja 2016 at 18:30

  Klasa sama w sobie 😉

  ______________________
  PERSONAL STYLE BLOG
  http://evdaily.blogspot.com

 • Dodaj komentarz

  Close